StarDrive Poland 2011 Warszawa

X Zlot Zabytkowych Mercedesów (StarDrive Poland 2011) to dla Klubu wielkie wydarzenie. Obchody 10-lecia Klubu wymagały starannych przygotowań ze strony organizatorów. Mercedes-Benz Polska zaoferował Klubowi duże wsparcie oraz zaprosił na wyjątkowy wieczór do swojej siedziby w Warszawie przy ulicy Gottlieba Daimlera. Z pewnością było to najlepsze miejsce na wspólny jubileusz. Baza Zlotu znajdowała się w Józefowie k/Otwocka. Komandor Zlotu, Sebastian Pęciło, zorganizował wspaniałą imprezę a jego firma ZP-Wydawnictwo kolejny raz opracowała i wykonała całą grafikę Zlotu. Nie mogło w tym wydarzeniu zabraknąć kolejnego stałego partnera Klubu – firmy ExxonMobil dostawcy olejów zalecanych przez Mercedes-Benz. Do grona sponsorów i partnerów dołączyła firma Classic Watch z Katowic – reprezentująca znaną markę szwajcarskich zegarków DOXA.

Stolica była wspaniałym wyborem, wymagającym wiele pracy. W tym roku pojawiło się 100 załóg w zabytkowych i wyjątkowych samochodach spod znaku trójramiennej gwiazdy. Zlot był okazją do spotkania z miłośnikami marki Mercedes-Benz z Polski i zagranicy. Uczestnicy podnoszą poziom tego wspaniałego wydarzenia, dbając o odpowiedni strój dopasowany do czasów, z których pochodzi ich auto. Prezentacje zabytowych automobili zadziwiły nie tylko juri, ale również widzów, którzy mogli podziwiać samochody w sobotę w Parku Wilanowskim. Pasja ta jest godna naśladowania wśród światowego grona miłośników marki.

Zlot był też okazją do zabawy i rywalizacji. Tym razem trasa rajdu (43 km), zorganizowana została przy wspólpracy z Automobilklubem Lubelskim. Już po pierwszych zmaganiach w piątkowy wieczór, uczestnicy i zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć Warszawę z okien autokarów, którymi dotarli przed siedzibę Mercedes-Benz Polska. Wysiadając w hollywoodzkim stylu powitani zostali przez Panią Ewę Łabno-Falędzką oraz Pana Marka Sworowskiego na wieczorze Mercedesa. Obchody 125-lecia marki oraz 10-lecia Klubu odbywały się wśród najnowszych modeli Mercedesa.

Sobotnim popołudniem uczestnicy mogli porównać technologiczny postęp, komfort jazdy jak i osiągi najnowszych modeli. Najnowsze samochody dostarczone zostały przez f-mę Pana Marka Owczarka – autoryzowanego Dielera Mercedes-Benz  z Anina i Mercedes-Benz Polska. SLS, klasa S, klasa E, GLK  i inne towarzyszyły uczestnikom przez cały czas trwania Zlotu.

W sobotni wieczór ogłoszono zwycięzców, wręczono puchary wraz z ufundowanymi przez Classic Watch szwajcarskimi zegarkami DOXA. Bal Komandorski trwał do godzin porannych i nie zakończył Zlotu. Jeszcze w późne niedzielne popołudnie żegnali się i wyjeżdżali ostatni uczestnicy.

Organizatorzy tej niezapomnianej imprezy pragną podziękować wszystkim i zaprosić na kolejne Zloty. Do zobaczenia za rok w Szczecinie!

Galeria zdjęć X Zlot Warszawa