StarDrive Poland 2010 Kudowa-Zdrój

StarDrive 2010 za nami..

StarDrive Poland 2010 za nami. Przesunięcie terminu, z uwagi na powodzie w kraju było nie lada wyzwaniem dla organizatorów. W podziękowaniu ocenę wystawił Burmistrz Kudowy „ Pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za zorganizowanie wyjątkowej w historii naszego Miasta imprezy. Profesjonalizm z jakim ona została przygotowana zasługuje na najwyższe uznanie. Prezentowane w Kudowskim Parku samochody oraz ich ekipy w strojach z epoki, przedstawiające swoje wspaniałe maszyny podczas Konkursu Elegancji w niebanalny i częstokroć dowcipny sposób na długo pozostaną w pamięci tłumów uczestników tej wspaniałej Imprezy…Wspaniała reakcja publiczności jest w moim odczuciu potwierdzeniem, iż przedsięwzięcie to było naszym wspólnym sukcesem” Trzeba oddać, że zaangażowanie włodarzy miast, w których gościł Zlot, było również wyjątkowe. Załogi wjeżdżające do Kudowy zostały przywitane przez młodych rowerzystów ubranych w koszulki zlotowe i odblaskowe kamizelki „MOBIL 1”. Rowerzyści eskortowali wszystkich uczestników na parking przy hotelu „Kudowa”, gdzie mieściło się biuro zlotu. Tradycyjnie podczas „Biesiady z Mercedesem” Burmistrz Kudowy Czesław Kręcichwost i Komandor Czesław Morisson otwarli „StarDrive Poland 2010”. Już czwartkowy wieczór zapowiadał, że temperatura podczas zlotu będzie rosła nie tylko w rywalizacji. Przybyły 84 załogi w tym 13 z zagranicy. Dodatkowo załogom w zabytkowych Mercedesach towarzyszyło 13 załóg w Mercedesach Coupe. Udostępniony na czas Zlotu Kudowski Park Zdrojowy był początkiem jazdy słynną drogą 100 zakrętów. Krótki postój na Rynku w Radkowie i niespodzianka – krajobrazowa droga niezaznaczona na mapach doprowadziła pod Bazylikę w Wambierzycach. Pozostał do zaliczenia „Pit Stop – MOBIL 1” gdzie sprawdzono wiedzę nie tylko z historii Mercedesa ale i inne sprawności uczestników. Dalej itinerer prowadził załogi już na dłuższy postój do Polanicy by późnym popołudniem dotrzeć na metę.

Sobotni poranek to ruch na parkingu i przygotowanie się do niebywałego spektaklu. Oczekiwanie na prezentację w alejce Parku Kudowskiego pozwoliło publiczności przyjrzeć się z bliska samochodom i strojom załóg. Jako pierwsze prezentowały się auta najmłodsze. Zaskoczeniem była załoga nr 8 – stary wózek dziecięcy w katalogu to nie pomyłka, tylko najmłodsza 3 miesięczna uczestniczka z Czech Sophie Krejčí. Wózek Sophie miał Gwiazdę, numer startowy i został zaprezentowany przed komisją konkursu elegancji. Udział w konkursie traktowany jest jako wyjątkowa zabawa sprawiająca przyjemność załogom i oglądającym. Nie przesłania to faktu podnoszenia systematycznie poziomu, tworzenia nowych scenariuszy, przygotowania coraz ciekawszych prezentacji w odrestaurowanych samochodach z załogami w strojach z epoki.

Na StarDrive 2010 mogliśmy zobaczyć Mercedesy z początku 20-go wieku jak W15 z 1933 r. 540 K z 1937 r. kilka modeli W136 170V, W188 300 S roadster, Pontony, Pagody i cały przekrój aż do lat 80 – tych. Tylko tutaj organizatorzy wkomponowują w historię auta wyznaczające najnowsze trendy w motoryzacji prezentując takie modele jak SLS AMG. Klub wypracował sobie własną markę i stałych Partnerów takich jak Exxon Mobil ( znane wszystkim oleje MOBIL 1 ), ZP-Grupa – Wydawnictwo czy Mercedes-Benz Polska. Dzięki nim oraz wysokiemu poziomowi imprez już dziś Klub ma zaproszenia do kolejnych miast na następne lata. Przygotowania do X jubileuszowego StarDrive Poland już trwają.

Galeria zdjęć IX Zlot Kudowa Zdrój