StarDrive Poland 2014 Poznań

Wspomnienia z Poznania
Co roku w czerwcu Klub Zabytkowych Mercedesów stara się zagościć w innym zakątku Polski. Tym razem wybór padł na Poznań i nie był to wybór przypadkowy. W 2001 roku po raz pierwszy zaprezentowano tu Klub Zabytkowych Mercedesów, który otrzymał wówczas certyfikat MBCCCI (Mercedes-Benz Classic Car Club International). Przygotowaniem Zlotu zajął się Pan Grzegorz Ziółkowski. Do zadań Komandora Zlotu należy zorganizowanie całej imprezy od początku do końca. Przygotowania zaczynają się już na długo przed planowaną datą. Rezultaty tych przygotowań oceniają sami uczestnicy oraz wszyscy, którzy w tym czasie mają okazję przyglądać się zabawie.
XIII Zlot Zabytkowych Mercedesów Polska miał swoją bazę w poznańskim hotelu Andersia. Parking dla samochodów zorganizowano w Starym Browarze. Budynek ten został zaprojektowany na bazie przemysłowego zabytku, dawnego Browaru Huggerów. W dniu 19 czerwca rozpoczęto rejestrację uczestników Zlotu w hotelowym biurze Zlotu.
Jeszcze pierwszego dnia swoją pracę rozpoczęła komisja techniczna. Zadanie Komisji nie należało do najłatwiejszych, a polegało ono na znalezieniu samochodu, w którym dokonano jak najmniejszej ilości przeróbek, który zachował swój pierwotny charakter. W skład komisji weszli: Paweł Giżewski (rzeczoznawca Polskiego Związku Motorowego), Marek Furmanowski (ekspert, właściciel warsztatu zajmującego się renowacją zabytkowych aut) oraz Andrzej Domowicz (specjalista od restauracji pojazdów). Nagrodę Prezesa Automobilklubu Wielkopolskiego zdobyła załoga nr 39 (Głowacki Mariusz i Głowacka Renata).
Podczas Biesiady z Mercedesem Prezydent Klubu, Paweł Góras oficjalnie rozpoczął StarDrive 2014 Poland. W hotelu Domu Żołnierza pojawiło się 250 osób. Wieczór czwartkowy jest ulubionym wieczorem Klubowiczów, kiedy to można w „rodzinnej” atmosferze spotkać się z kolegami Klubowymi oraz zapoznać z nowymi miłośnikami marki Mercedes-Benz.
Do biegu, gotowi, start! Odprawa przed rajdem odbyła się w holu hotelu Andersia. Uczestnicy Zlotu stawili się na czas w niebieskich koszulkach gotowi na wyzwania, jakie czekały ich tego dnia. Jednym z pierwszych zadań było uzupełnienie różnicy w poziomie wody, za pomocą hydronetki i węża strażackiego. Inne zadania to między innymi test wiedzy z dziedziny pożarnictwa, próba wody, quiz w Rogalinie, jazda na regularność oraz próba sprawnościowa.
Ostatniego dnia uczestnicy Zlotu mieli okazję zwiedzać bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach pod Poznaniem. Zorganizowano również wystawę pojazdów wspomagających działania bazy – wszystkie potężne pojazdy znanej nam marki Mercedes. Uczestnicy Zlotu udali się na Poznański Plac Kolegiacki gdzie w godzinach popołudniowych po raz pierwszy można było podziwiać wszystkie auta, biorące udział w StarDrive 2014 Poland.
Konkurs elegancji odbył się na Poznańskim Rynku i jak zwykle dostarczył wielu wrażeń wszystkim widzom oraz dużo radości samym uczestnikom. Samochody kolejno wjeżdżały na podest, aby zaprezentować pojazd i jego właścicieli. Konkurencja była duża, dlatego o miejsca na podium nie było łatwo… Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a tym, dla których nie wystarczyło miejsc w pierwszej trójce życzymy powodzenia w Łodzi !

Tutaj znajdziecie zdjęcia z imprezy:
Galeria zdjęć StarDrive Poland 2014